Elektromagnety pro automatizaci

Elektromagnety

Elektromagnet je cívka s jádrem z magneticky měkké oceli, používaná k vytváření dočasného magnetického pole. Princip spočívá v přeměně energie elektromagnetického pole na energii mechanickou.


Magnetická síla zde vzniká při průchodu elektrického proudu vinutím cívky na ocelovém jádře, které přitahuje pohyblivou část - kotvu. Magnetické pole elektromagnetu je tím silnější, čím větší elektrický proud prochází cívkou a dále také čím více má cívka závitů.


V běžné technické praxi je tato síla fyzikálně omezena, mimo jiné, též celkovou magnetickou vodivostí jádra elektromagnetu, která samozřejmě nemůže být nekonečná.


Video: Bistabilní modulární solenoid Kendrion. Západka je určena pro boční síly 1000N. Výhodou je 50tis. spínacích cyklů na 9V baterii.

Video: Bistabilní otočný elektromagnet KENDRION pro logistiku. Vzhledem ke své dlouhé životnosti, více než 100 milionů spínacích cyklů a extrémně rychlých spínacích časů, méně než 10 ms, elektromagnet je speciálně navržen pro náročné třídící úkoly.


Video: V novém firemním filmu Kendrion IMS (Industrial Magnetic Systems) se seznámíte s různými průmyslovými procesy a aplikacemi, v nichž jsou komponenty a řešení společnosti Kendrion nezbytné.


Použití v praxi: Elektromagnet je používán např. v elektrickém zvonku, v jističích, stykačích, v hutním průmyslu, ve sběrnách kovového šrotu nebo v elektromagnetických relé. Elektromagnet se používá, mimo jiné, také v automobilovém průmyslu například jako snímač otáček klikového hřídele, nebo pro brzdění tramvajových vozů, obráběcích strojů a ve zdravotnictví.


 
zavolejte nám:
technická podpora
{{item.techphone}}
obchodní referent
{{item.obchphone}}
 
ke stažení
 
 
 
 
 
 
 
externí odkazy
 
 
 
datový list výrobce
 
 
 
Výrobci