Bezpečnostní relé a bezpečnostní komponenty pro průmysl

Bezpečnostní technika od firem Haake, Leuze, Pizzato, Satech a Wieland

Proč je bezpečnost důležitá?


Bezpečnostní opatření strojní výroby chrání osoby před úrazem, stejně jako samotné stroje před poškozením. Upravují jí zejména normy Safety inegrity level IEC 61508 (SIL 1, 2, 3, 4), Safety of machinery IEC 61496 (Typ 2, 4) a také EN ISO 13849 (PL a, b, c, d, e). BEZPEČNOST OSOB


Ochrana pracovníků je morální a právní povinnost bez jakýchkoliv výjimek. Nebezpečné části strojů se zajišťují podle míry rizika, kterou mohou způsobit. Bezpečnostní moduly, světelné závěsy a další prvky fungují na zdvojeném obvodu, nezávisle na funkci stroje. V případě vniknutí části těla do nebezpečného prostoru je aktivováno bezpečnostní relé, které vypne stroj během několika milisekund. Bezpečnostní prvky stroje vždy musí splňovat kritéria platných norem. Jednodušší ochrany mohou krýt riziko do úrovně vratného zranění, například zlomeniny. Ochrany s vyšší bezpečnostní třídou kryjí rizika na úrovni nevratného zranění nebo smrti.


Správnými opatřeními je možno nebezpečí na pracovišti minimalizovat. Bezpečné prostředí je základem pro motivaci zaměstnanců.


Použití průmyslové bezpečnostní techniky vyžaduje odpovědnost, zkušenosti a odborné znalosti. Proto firma Schmachtl ve spolupráci se subdodavateli nabízí kompletní bezpečnostní servis strojů a zařízení. Naše nabídka produktů a služeb zahrnuje fáze plánování, uvedení do provozu, řízení bezpečnosti v běžném provozu, údržbu a výměnu náhradních dílů. Podle požadavků zákazníků lze servisní služby využívat jednotlivě nebo v kombinaci


BEZPEČNOST STROJŮ A VÝROBY


Celková efektivnost zařízení (CEZ) je mezinárodně používaná charakteristika, která udává účinnost průmyslové výroby. Zásadou je zjistit potenciální slabiny stroje a vhodnými opatřeními zabránit škodám v důsledku výpadků. Souhrn bezpečnostních opatření zajišťuje plynulou výrobu bez výpadků, která zvyšuje CEZ, tedy součin výkonu, kvality a dostupnosti.

 
zavolejte nám:
technická podpora
{{item.techphone}}
obchodní referent
{{item.obchphone}}
 
ke stažení
 
 
 
 
 
 
 
externí odkazy
 
 
 
datový list výrobce
 
 
 
Výrobci