Filtrace olejů, paliv a řezných kapalin

Filtrace oleje

Automatické samoproplachovací filtry 6.46, 6.72, 6.64 jsou určeny k filtraci oleje, řezných kapalin a paliva. U filtru typ 6.46, používaného především pro filtraci mazacího oleje u dieselmotorů, médium vtéká do vnitřku filtračních svíček válcového tvaru a nečistoty se usazují na vnitřní ploše.


Ve vstupní hrdle je turbínka, která kontinuálně otáčí proplachovacím ramenem, přes které se vnitřní prostor filtračních svíček propojí s odkalovacím potrubím filtru. Rozdíl tlaku v odkalovacím potrubí a v prostoru filtru vyvolá proudění média v opačném směru a nečistoty usazené na vnitřní stěně filtrační svíčky se uvolní a přes odkalovací potrubí se odstraní z filtru.


Filtr má ochrannou funkci, nečistoty se z okruhu musí odstraňovat jiným způsobem, např. odstředivkou v bypasovém režimu. U filtru typ 6.64 a 6.72, používaného především pro filtraci mazacího oleje, řezných kapalin ( emulsí), paliv, alkalických čistících prostředků, se nečistoty usazují na vnější ploše filtračních svíček. Filtr má několik filtračních komor, jedna je vždy v rezervě.


Při spuštění proplachu se proplachovací rameno přesune z této čisté komory na znečištěnou a pomocí stlačeného vzduchu se proděním média v opačném směru nečistoty uvolní a odtečou odkalovacím potrubím mimo filtr. Filtr lze vybavit filtrací ( filtr v výměnnou vložkou ) odtékajícího média z proplachu, takže se médium může vrátit zpět.


  • Světlost připojení : DN 40 až DN 400
  • Materiál tělesa : šedá litina, tvárná litina, ocel, nerez ocel
  • Tlaková třída : PN 10, PN 16
  • Jemnost filtrace : 6 μm až 200 μm
  • Typ vložek : svíčková, svíčky s tkanivem
  • Řídící jednotka : elektronická Boll 2200
  • Opce : poniklování vnitřních ploch, speciální řízení
 
zavolejte nám:
technická podpora
{{item.techphone}}
obchodní referent
{{item.obchphone}}
 
ke stažení
 
 
 
 
 
 
 
externí odkazy
 
 
 
datový list výrobce
 
 
 
Výrobci