Kabely a konektory pro senzory

Kabely a konektory

Molex je výrobce konektorů používaných v počítačích. Název se však uchytil pro nejpoužívanější interní napájecí konektor, jelikož jeho originální název je 8981 sériový napájecí konektor. Využívá se především k napájení pevných disků a optických mechanik.


Jeho zmenšená verze, zvaná Mini-molex, nebo Floppymolex (originálně však Berg konektor) je používána pro napájení disketových mechanik, nebo jako přídavné napájení pro grafické karty připojené do AGP portu


Pomocí konektoru je do zařízení připojeno dvojí stejnosměrné napětí: 12V a 5V. Konektor je čtyřpinový, každé napětí má tedy svou zem. Vodiče jsou standardně barevně označeny třemi barvami.


Černě jsou označeny oba zemnící kabely, červeně 5V a žlutě 12V. U starších počítačů se mohou vyskytnout i jiné barvy (často zelená a oranžová). Šířka konektoru je 21mm, výška 6mm a na horní straně je v rozích o 2mm zkosen, aby nedošlo k nesprávněmu zapojení. Středy pinů jsou od sebe vzdáleny 5,08mm. Napětí by nemělo překročit 12V a maximální proud je 11 Ampér na pin.

 
Nejoblíbenější produkty
{{item.order}}.
{{item.name}}
{{item.price|currency}}
{{item.instock}} {{item.instock}}
 
{{sliderMin}},-
{{sliderMax}},-
 
zobrazení:
 
Vybranému filtru nevyhovuje žádné zboží
 
{{product.name}} {{product.name}} {{product.code}}
{{product.price | currency}}
(bez DPH)
{{product.price_vat | currency}}
(s DPH)
 
cena na vyžádání
koupit {{product.availability}}
 
 
zavolejte nám:
technická podpora
{{item.techphone}}
obchodní referent
{{item.obchphone}}
 
ke stažení
 
 
 
 
 
 
 
externí odkazy
 
 
 
datový list výrobce
 
 
 
Výrobci