Menu

Nevýbušné motory

Třífázové asynchronní motory kryté proti třaskavým plynům a prachu. Dle norem IEC-EN 60079-0, 60079-1, 60079-7 pro atmosféru s plyny a IEC-EN 61241-0,61241-1 pro oblasti s výskytem hořlavého prachu. Motory nabízíme ve škále výkonů od 50W do 200kW. Další vlastnosti: Kompletní uzavření, krytí rámu IP55, krytí svorkovnice IP65 Rozměry dle normy IEC 60072 Hladina hlučnosti 80 dB Svorkovnici lze otočit o 90° do 4 poloh Vysoká odolnost vůči korozi: mechanické komponenty ošetřeny epoxidovým polyesterovým lakem (tloušťka 150 μm), typový štítek z nerezové oceli a šrouby s protikorozní úpravou. Vysoká odolnost vůči nárazům: rám, svorkovnice a kryty vyrobeny z litiny; kryt ventilátoru (u typu s ventilátorem) z ocelového plechu. Válečková ložiska pro vysoká zatížení. Malé požadavky na údržbu. Pro výběr typu motoru kontaktujte prosím naši technickou podporu.

Cemp

Firma Cemp je specialista na bezpečnost. Byla založena v roce 1954. Cemp byla jednou z prvních společností v Itálii vyrábějící motory do prostředí s nebezpečím výbuchu. V průběhu let se sortiment rozšířil o nevýbušné motory s brzdou, dále o elektrická čerpadla pro tiskařské stroje, nevýbušné motory pro skupinu IIC pro plyny a motory pro těžařský průmysl. V roce 1998 firma Cemp vstoupila do nové fáze růstu a spojila se s velkou skupinou soukromých investorů, a v roce 2000 získala firmu Atav (dnes Cemp Francie). Tato francouzská společnost se specializuje na malé hliníkové nevýbušné motory. V listopadu 2007 Cemp získala společnost ABG Group, o sedm let později se Cemp stala součástí společnosti Regal Beloit.

Kdo je Regal Beloit

Společnost byla založena před více než půl stoletím. Vznikla z malé domácí výroby kovoobráběcích strojů a převodovek. V roce 1955 byla známa jako Beloit Tools a založila svůj obchod v Beloit ve Wisconsinu. Od roku 1955 firma několikrát změnila sídlo a nyní sídlí v centru města Beloit ve Wisconsinu a je nyní známá jednoduše jako „Regal“.