Bezpečnostní radarový systém LBK

Picture

Bezpečnostní radarový systém LBK nové generace a moderní technologie, která nabízí vynikající zabezpečení v oblasti pracovních strojů.

Inxpect vyrábí bezpečnostní systémy pro moderní průmyslovou automatizaci a robotické systémy založené na radarové technologii. Systémy mohou detekovat vstup a přítomnost obsluhy v nebezpečných oblastech a zastavit restartování strojů až do okamžiku, kdy bude již zcela bez obsluhy.

Picture

Systém je inteligentní radarové zařízení na principu FMCW. Snímač vysílá radiové vlny s frekvencí 24GHz a získává informace tím, že analyzuje odraz od pevných i pohyblivých předmětů na které naráží. Tento princip funkce umožnuje zařízení provozovat ve velmi těžkých provozních podmínkách – v prostředí s prachem, kouřem, vodou, mastnou špínou apod. Zabezpečení oblasti je prostorové „3D“.

Picture

Základní funkce a aplikace:

  • ZAMEZENÍ PŘÍSTUPU … každý senzor LBK může vytvořit konfigurovatelnou virtuální bezpečnostní bariéru, která vymezuje oblast alarmu a oblast varování, čímž poskytuje bezpečný signál, který může zpomalit nebo zastavit strojní zařízení
  • FUNKCE BEZPEČNÉHO RESTARTU … systém dokáže detekovat mikro pohyby obsluhy a zabránit restartování stroje, čímž je zajištěna úplná bezpečnost obsluhy.
  • FUNKCE MUTING řídicí jednotka řídí stavy všech senzorů, včetně funkce Muting, která se používá k dočasnému deaktivování některých senzorů, které nejsou vyžadovány pro detekci pohybu v oblasti. Pokud je správně nastavena, funkce Muting umožňuje operátorům dočasně přistupovat k nebezpečným oblastem.
  • 3D KONFIGURÁTOR BEZPEČNOSTNÍ OBLASTI … aplikaci Inxpect Safety lze použít ke konfiguraci ochranných a varovacích oblastí ve 3D a k vytvoření optimálního pokrytí nebezpečné oblasti pomocí různých úhlů paprsků od senzorů, které jsou poté softwarově validovány, jakmile je systém fyzicky nainstalován.
  • DOBA ODEZVY … doba odezvy systému je kratší než 100 ms, což snižuje plochu potřebnou k ochraně stroje na minimum.Sestava systému LBK:

  • ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA LBK-C22 … relé bezpečnostní výstupy PLd/SIL2, připojení až 6 bezpečnostních sensorů LBK-S01
  • ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA ISC-B01 … nová řídící jednotka PLd/SIL2 s technologii Ethernet, pro připojení Profinet/ProfiSafe + bezpečnostní výstupy OSSD
  • SENSORY LBK-S01 … vytváří neviditelnou bariéru, která detekuje, když obsluha vstoupí nebo setrvává v nebezpečné oblasti, čímž uvede stroj do bezpečného stavu.
  • INXPECT SAFETY APPLICATION … je software, který lze nainstalovat do jakéhokoli počítače PC a který se používá pro snadnou konfiguraci oblastí objemového pokrytí bezpečnostních radarových systémů Inxpect, nastavení aplikované logiky systému a ověření platnosti. Jedná se o základní podporu pro instalaci jakéhokoli bezpečnostního systému Inxpect. Software je zdarma
  • PŘÍSLUŠENSTVÍ … připojovací kabely a ochranný kryt proti poškození a zamezení falešných odrazů.Picture

Odkazy na aplikační videa:

Zamezení přístupu

Funkce bezpečného restartu

Mobilní zařízení

Mobilní zdvihací zařízení

Videa:

SPS 2019 – 1 odolnost v těžkých provozních podmínkách

SPS 2019 – 2 prevence restartu a zabezpečení vstupu

 
zavolejte nám:
technická podpora
{{item.techphone}}
obchodní referent
{{item.obchphone}}
 
ke stažení
 
 
 
 
 
 
 
externí odkazy
 
 
 
datový list výrobce
 
 
 
Výrobci