Menu

Elektromagnety

Elektromagnet (solenoid) je cívka s jádrem z magneticky měkké oceli, používaná k vytváření dočasného magnetického pole. Princip spočívá v přeměně energie elektromagnetického pole na energii mechanickou. Magnetická síla vzniká při průchodu elektrického proudu vinutím cívky na ocelovém jádře, které přitahuje pohyblivou část - kotvu. Magnetické pole je tím silnější, čím větší elektrický proud prochází cívkou a dále také čím více má cívka závitů. V běžné technické praxi je tato síla fyzikálně omezena, mimo jiné, též celkovou magnetickou vodivostí jádra, která nemůže být nekonečná. Použití: Např. elektrický zvonek, jističe, stykače, hutní průmysl, sběrny kovového šrotu nebo v elektromagnetickém relé. Dále v automobilovém průmyslu např. jako snímač otáček klikového hřídele, k brzdění tramvajových vozů, obráběcích strojů, ve zdravotnictví.

Elektromagnetické spojky a brzdyLineární solenoidyMiniaturní solenoidyPřídržné magnetyRotační solenoidySolenoidy KuhnkeVibrační magnetyZákaznická řešení

Elektromagnetické spojky a brzdy

Elektromechanické brzdy a spojky pro průmyslové technologie pohonu byly vyvinuty a vyrobeny v Kendrion IDS. Slouží pro urychlení, zpomalení, polohování, držení a zajištění pohyblivé součásti pohonu a zatížení.

Brzdy & spojky magnetickými částicemi
Plynule mění moment dle napětí. Mezi vnější a vnitřní rotor jsou vloženy železné částice. Podle elektromag. pole tvoří mag. řetězce a přenáší moment.
Brzdy s permanentním magnetem
Jsou kompaktností s nízkou hmotností, moment 2x větší než obvykle u pružinové brzdy, bez zpětného rázu a opotřebení. Ideální pro aplikace se servy.
Brzdy s pružinou
Brzdí při vypnutí napájení, lze odstavit napětím nebo ručně. Vysoká brzdná energie a odolnost proti opotřebení. Vhodné pro výtahy, zvedání a pojezdy.
Elektromagnetické brzdy & spojky
Přenos momentu třením nasucho po připojení DC napětí. Předpjatá pružina zajistí odstavení bez zbytkového momentu. Bezúdržbové, instalace v lib. Poloze
Spojky & brzdy Airflex
Řada Airflex je kompletní sortiment spojky a brzdy pro prům. aplikace od ropných plošin a těžních zařízení po broušení, mletí a i na vlečných člunech.
Elektronická zařízení
Řízení elektromag. akčních členů zlepší vlastnosti, optimalizuje reakční dobu, snížení přídrž. napětí zlepší tepelné vlastnosti a šetří energii.

   Lineární solenoidy

   Lineární magnety Kendrion jsou univerzální a nákladově efektivní ovládací elektromagnety pro použití v oblasti přesného strojírenství a průmyslové aplikace pro přeměnu elektrické energie na mechanickou energii.

   Čtvercové solenoidy
   Čtvercové solenoidy řady High Performance Line vynikají obrovskou silou zdvihu a flexibilitou modulárního systému.
   Reversní a Jednosměrné solenoidy
   Reverzní a jednosměrné solenoidy z řady High Power Line mají vysoký výkon a horizontální charakteristiku.
   Mono-/ Bistabilní rámové solenoidy
   Rámové mono-/bistabilní solenoidy řady Classic Line jsou pro krátkodobý a přerušovaný provoz se stoupající silou.
   Řídící solenoidy
   Solenoidy řady Control Power Line mají krátký zdvih, vysokou kvalitu a magnetické síly, přesné spínání a dynamiku.
   AC solenoidy
   Střídavé (AC) solenoidy řady System Line se vyznačují rychlýmo spínacími časy a dynamickým chováním síly.
   Uzavírací solenoidy
   Řada Locking Line pro zabezpečovací zařízení má kompaktní design, univerzální montáž a integrovanou zpětnou vazbu.
     Lineární solenoidy0
     Lineární solenoidy1
     Lineární solenoidy2

     Miniaturní solenoidy

     Miniaturní ventily Kendrion byly vyvinuty ve spolupráci se zákazníky. Jejich škála se pohybuje od membránových uzavíracích ventilů pro potravinářský průmysl a zdravotnictví po bistabilní miniaturní ventily. Tyto ventily jsou zvláště vhodné pro aplikace, kde se používají agresivní nebo citlivá média. Výhodou je, že médium se nedostává do kontaktu s kovovými součástmi zařízení. Materiál membrány je použit v závislosti na konkrétním médiu. Bistabilní ventily mohou být bez napájení buď v otevřené, nebo v uzavřené poloze. Otevírání nebo uzavírání ventilu je pomocí krátkého pulsu, což je výhodou zvláště u ventilů s bateriovým napájením. Prodlužuje se tak významně životnost baterie. Všechny miniaturní ventily se vyznačují tím, že jsou vyrobeny na míru. Zákazník určí polohu, tvar, elektrické a mechanické připojení, což usnadňuje instalaci a dokonalé využití prostoru pro instalaci. Všechny výrobky jsou vyráběny a testovány v souladu s DIN VDE 0580.

       Miniaturní solenoidy0

       Přídržné magnety

       Přídržné magnety řady Industrial Line jsou různých provedení a variant. Jsou k dispozici v kruhovém nebo obdélníkovém provedení resp. jako „Přídržné elektromagnety“ nebo „Premanentní přídržné elektromagnety“.

       Dveřní elektromagnety
       Dveřní magnety Hahn CQ LINE se používají v protipožární ochraně. Protipožární dveře, vrata a ventily udržují otevřené.
       Permanentní elektromagnety
       Přídržné permanentní elektromagnety Industrial Line zahrnují permanentní přídržné systémy, kruhové nebo obdélníkové.
       Přídržné elektromagnety
       Přídržné elektromagnety Industrial Line zahrnují elektromagnetické přídržné systémy kruhové, ploché nebo obdélníkové.
         Přídržné magnety0
         Přídržné magnety1

         Rotační solenoidy

         Solenoid má rotační armaturu namontovanou na vřetenu nesoucím na každém konci ložiska, pohybuje se mezi dvěma vnitřními dorazovými zarážkami. Vratné akce se dosáhne pomocí pružiny, nebo druhým rotačním solenoidem.

         Rotační solenoidy CDR
         Kompaktní design, spolehlivý přenos rotačního pohybu na hřídel zajišťují senzory. Spínací doba 10-30 msec, úhel až 90°.
         Rotační solenoidy PDM
         PDM je založen na novém konceptu kombinujícím 2 cívky. Otočný pohyb je dosažen obrácením polarity, spínací časy<10 msec.
         Rotační solenoidy Kuhnke
         Série D (kulaté Ø25-100 mm) a E (čtvercové 35-100 mm) jsou jednočinné, série UD je s reverzní funkcí. Úhel 25° až 95°.
           Rotační solenoidy0
           Rotační solenoidy1
           Rotační solenoidy2

           Solenoidy Kuhnke

           Řada Linear Line zahrnuje zdvihové solenoidy s otevřeným rámem, které jsou k dispozici i jako bistabilní verze s permanentním magnetem. Stejně jako uzavřené vysoce výkonné elektromagnety s vysokou životností. Rotační solenoidy Rotary Line jsou určeny pro použití ve strojírenství, zdravotnictví, laboratořích i v mobilních zařízeních. Vyrábí se ve válcovém i hranatém pouzdře, případně i v obousměrném dvou-cívkovém provedení. Solenoidy řady Holding Line, jsou k dispozici jako klasické přidržovací elektromagnety nebo s permanentním magnetem. Jsou vhodná pro držení, zvedání a dopravování. Moderní Locking Line se postará o bezpečné uzavření, uzamčení a také otevírání.

             Solenoidy Kuhnke0

             Vibrační magnety

             Elektromagnetické vibrační systémy z řady Oscilating Line zahrnují pět typů výrobků a nabízí optimální řešení pro mnoho aplikací. Jsou zvláště vhodné pro dopravu, vibrační, a výrobní technologie.

             Inline vibrátory
             Magnetické těleso s vinutím je připevněno k základně, kotva a deska odděleny vzduchovou mezerou. Řešení vhodné pro dopravníky.
             Lineátní vibrátory
             Magnetické těleso má 2 budicí cívky a permanentní magnet, kotva držena sférickým uložením, nemagnetická hřídel 2 pružinami.
             Obloukové vibrátory
             2 kruhové skořepiny okolo cívky připojeny k základně, kotva ze 2 permanentních magnetů je mezi 2 kotouči s opačnými póly uspořádanými axiálně.
             Třepací solenoidy
             Mag. systém odlit v plastovém krytu, 2 budicí vinutí a 2 poloviny mag. tělesa v dolní části spojeny perm. magnetem. Tělo vibruje a představuje kotvu.
             Vibrační elektromagnety
             Vibrátory OAC mají jádro ve tvaru UI a 2 budící vinutí v sérii. Jsou instalovány v pružinových systémech a generují směrové, lineární oscil. pohyby.
               Vibrační magnety0

               Zákaznická řešení

               Společnost Kendrion má velké zkušenosti s magnetickými zařízeními. Nabízí vlastní systémová řešení a díky inovacím a použití nejnovějších výrobních technologií má významné postavení na trhu. Díky spolupráci se svými zákazníky jsou její výrobky dokonale přizpůsobeny specifickým potřebám jednotlivých průmyslových oborů.

                 Zákaznická řešení0