Menu

Kabelové úložné systémy

Pod názvem kabelové úložné systémy Vám nabízíme široký výběr kabelových kanálů, hadic, žebříků a roštů pro ukládání a ochranu elektrických kabelů. Nabídka zahrnuje kabelové kanály pro interiéry z hliníku, oceli nebo plastu ve všech obvyklých rozměrech. Nabízíme vám plastové minikanály pro ukládání jednotlivých vodičů, soklové kanály, interiérové kanály, podparapetní kanály, podlahové kanály a podlahové pochozí kanály, oceloplechové velkokapacitní průmyslové kanály, rošty a žebříky ve všech obvyklých rozměrech. Součástí kabelových kanálů jsou i podlahové a nástěnné krabice pro uložení do betonu či zdvojených podlah.

Kanálové rošty a žebříky

Nabízíme perforované a plné kabelové úložné kanály, rošty a stoupací žebříky renomovaného německého výrobce PUK v široké škále rozměrů a provedení. Kromě standardních kanálů rozšiřují nabídku i speciální kanály se zvětšenou perforací na 30% plochy kanálu pro snadnější odvod hasiva nebo speciální kanály pro rozvody energie k osvětlení. Ke všem kanálům je samozřejmě dostupné příslušenství a široký výběr závěsných a podpůrných systémů. V sortimentu naleznete standardní kabelové rošty, samonosné kabelové rošty, stoupací žebříky či příchytky pro připevnění vodičů ke konstrukci.

   Kanálové rošty a žebříky0
   Kanálové rošty a žebříky1
   Kanálové rošty a žebříky2
   Kanálové rošty a žebříky3

   Kanály a lišty ocelové

   Podparapetní kanály z ocelového plechu od renomovaného německého výrobce GGK jsou vyráběny ve velkém rozsahu velikostí a téměř neomezené škále barev. Odolné a trvanlivé podparapetní kanály jsou určeny jak pro administrativní budovy tak i výrobní sektor. Elegantní vzhled, dlouhá životnost, vysoce kvalitní provedení, snadná montáž a široká plata doplňků jsou hlavní výhodou kanálů vyrobených z ocelového plechu. Ocelové kanály nabízíme v celé řadě provedení včetně kanálů určených pro instalaci přístrojů 45 x 45mm.

   Kanály a lišty ocelové0
   Kanály a lišty ocelové1
   Kanály a lišty ocelové2
   Kanály a lišty ocelové3

   Kanály a lišty plastové

   Stálou nabídkou jsou osvědčené podparapetní kanály a minikanály od společnosti IBOCO, dále dodáváme plastové podparapetní kanály GGK. Plastové kanály jsou nejčastěji montovaným typem kanálu, jsou cenově dostupné a mají velmi elegantní design. Všechny plasty používané pro výrobu podparapetních kanálů jsou samozhášivé a UV odolné. Podparapetní kanály IBOCO jsou certifikovány pro NATO. Dodáváme kanály pro použití standardních přístrojů i přístrojů 45 x 45 mm. Samozřejmostí je bohatý sortiment tvarovek a příslušenství, u kanálů IBOCO jsou tvarovky stavitelné, je proto snadné realizovat místnosti, jejichž stěny svírají ostré nebo naopak tupé úhly. Všechny kanály jsou dostupné v několika barevných variantách.

   Kanály a lišty plastové0
   Kanály a lišty plastové1
   Kanály a lišty plastové2
   Kanály a lišty plastové3

   Podlahové a nástěnné krabice

   Základní rozdělení podlahových krabic je podle typu jejich instalace buď do betonu nebo do dvojitých podlah. V případě instalace do betonu bývá použita tzv. instalační krabice, která ve většině případů vyžaduje přesnou nivelaci (výjimkou jsou moderní systémy PUK, které nevyžadují nivelaci a v případě systému s kanály UKR se nepoužívá ani samostatná instalační krabice), která se provádí před betonáží, do zabetonované krabice se poté vkládá víko s přístrojovými vaničkami a přístroji. U dvojitých podlah se ve většině případů nemontuje žádná instalační krabice a instalace využívá prostoru mezi vrstvami podlahy. Z hlediska typu podlahových krytin můžeme nabídnout krabice pro tenké krytiny, PVC, koberec nebo krabice s víky pro dlažbu nebo parkety. Samozřejmostí jsou i provedení pro mokrou údržbu a nerezové krabice. Nástěnné krabice na zeď obsažené v programu od výrobce IBOCO se vyznačují univerzálností použití a vysokou úrovní designu. K rozvodnicím je možné dodat rozsáhlé příslušenství v podobě nástěnných držáků, zátek a pozinkovaných ocelových montážních desek, které umožňují montovat do skříní i těžké součásti jako transformátory nebo stykače.

   Podlahové a nástěnné krabice0
   Podlahové a nástěnné krabice1
   Podlahové a nástěnné krabice2
   Podlahové a nástěnné krabice3

   Podlahové kanály

   V oblasti podlahových instalací nabízíme několik vzájemně se doplňujících systémů od standardních podlahových kanálů pro instalaci do betonové podlahy, přes pochozí kanály pro kanceláře až po pochozí kanály pro průmyslové nasazení s nosností víka až 2500 kg. Podlahové systémy pocházejí od renomovaného německého výrobce PUK. Velkou výhodou podlahových s instalací puk je systémové řešení pro téměř všechny zákaznické požadavky, včetně možnosti vybavení protipožární zábranou pro kanály zalité v betonové mazanině.

   Podlahové kanály0
   Podlahové kanály1
   Podlahové kanály2
   Podlahové kanály3

   Protipožární kabelové systémy

   Významnou částí produkce německého výrobce PUK jsou systémy pro zachování funkce při požáru. Všechny systémy, které nabízíme, jsou testovány a vyspecifikovány do posledního šroubku. Systémy jsou navrženy s kabelovými žlaby, rošty nebo žebříky pro požárně odolné trasy a stoupací vedení. Do této oblasti patří i kabelové příchytky pro upevnění jednotlivých kabelů průměru 12 – 60 mm na betonový podklad bez použití žlabů nebo roštů. Systém testování je prováděn pro odolnost proti požáru dle typu od 30 minut do 90 minut.

     Protipožární kabelové systémy0
     Protipožární kabelové systémy1
     Protipožární kabelové systémy2
     Protipožární kabelové systémy3

     Trubky a hadice

     Korugované trubky a pevné trubky patří k základnímu materiálu pro ukládání a ochranu kabelů. Jejich použití je velmi široké a najdete je v téměř každé instalaci. Samozřejmostí je kompletní systém tvarovek a příslušenství, díky kterému lze vybudovat i systémy s krytím IP 67. Důležitým produktem v nabídce ochranných trubek jsou spirálové hadice GSIG. Jde o hadice určené k pravidelnému namáhání ohybem a používají se k ochraně přívodních a pracovních kabelů u strojů a připojení zařízení zatížených vibracemi. Důležitou součástí nabídky je i sortiment produktů v provedení bez halogenových prvků pro zajištění vysoké míry bezpečnosti prostorů.

     Trubky a hadice0
     Trubky a hadice1
     Trubky a hadice2
     Trubky a hadice3