Menu

Kamery a čtení kódu

V moderním automatizovaném průmyslovém světě nabývá použití průmyslového zpracování obrazu stále víc na významu. Kamerové systémy pro průmyslové zpracování obrazu mohou být integrovány rychle a při nízkých nákladech. Jsou používány při zajišťování kvality, detekci objektů a určování polohy, pro identifikaci a pro sledování výrobního procesu. Díky široké škále funkcí mohou inteligentní kamery spolehlivě zvládnout složité i kombinované úkoly. Kódy usnadňují komunikaci v automatizaci. Pro nepřetržité sledování produktu v obalovém, farmaceutickém, potravinářském nebo elektronickém průmyslu je nezbytná rychlá a spolehlivá identifikace 1D, 2D i RFID transpondérů. Naše široká nabídka snímačů kódů umožňují zákazníkům maximální flexibilitu. Zajišťují korektní přečtení čárového kódu a jeho zpracování, případně předání dat dál do systému

Optický přenos dat

Data se přenášejí v rámci sítě různými způsoby. Senzory pro optický přenos dat využívají médium „vzduch“ k neviditelnému, bezdotykovému a neopotřebitelnému přenosu dat na vzdálenost až 300 m. Jedná se o špičkovou technologii v oblasti průmyslu a strojírenství, která kombinuje efektivitu s cenově výhodným řešením. DDLS 500 s přenosem 100 Mbit/s v reálném čase je optický senzor pro přenos dat, který kromě vysoké přenosové rychlosti nastavuje nové standardy – především s ohledem na použitelnost. Integrovaný vyrovnávací laser umožňuje rychlou a přesnou montáž. Prostřednictvím integrovaného webového serveru lze z libovolného místa vyvolat diagnostiku zařízení. DDLS 200 s přenosovou rychlostí 2 Mbit/s pro RS rozhraní a možností komunikace po průmyslové sběrnici až do 300 m až 2 Mbit/s. Infračervený přenos dat chrání DDLS 200 před rušením. Systémy jsou k dispozici pro všechny běžné průmyslové sběrnice. Nízká citlivost na okolní světlo je dosažena díky speciální metodě FSK. Dostupná rozhraní: PROFIBUS, Interbus a CAN/DeviceNet, stejně jako RS422 a RS 485.

Optický přenos dat0

Snímače čárového 1D kódu

Ve výrobě a logistice řídí identifikace zboží a materiálů prostřednictvím univerzálně použitelných 1D čárových kódů mnoho procesů. Oblasti použití jsou rozmanité – od miniaturních až po kompaktní skenery a čtečky čárových kódů s velkými čtecími vzdálenostmi. Doplňují je modulární systémy pro intralogistiku nebo snímače čárových kódů pro konkrétní průmyslová odvětví, např. pro automatizaci laboratoří. Rychlost skenování až 1 000 skenů/s, malé instalační rozměry, robustní kryty a integrované vyhřívání pro použití v mrazících prostorech splňují individuální požadavky vaší aplikace. Miniaturní snímače pro čtení čárových kódů se vyznačují malými rozměry pouzdra a používají se všude tam, kde je k dispozici omezený instalační prostor. Navzdory malým rozměrům jsou přístroje extrémně výkonné a v závislosti na verzi mají široké čtecí pole. Kompaktní čtečky čárových kódů se používají v intralogistice k identifikaci 1D kódů na kontejnerech a paletách. Jsou vhodné také pro velké provozní rozsahy a kódy s malou šířkou modulu a mají integrovanou konektivitou pro všechny běžné průmyslové sběrnice. Snímače čárových kódů pro velké čtecí vzdálenosti se používají v situacích, kdy je nutné čtení kódu s velkou hloubkou ostrosti a šířkou čtecího pole. Je zde možné čtení do vzdálenosti až 2400 mm.

Snímače čárového 1D kódu0

Snímače 2D kódu

Kamerové čtečky kódů pro stacionární použití spolehlivě zachycují 1D a 2D kódy; tištěné nebo přímo označené, všesměrové, statické nebo rychle se pohybující, stejně jako inverzní nebo zrcadlené kódy. K dispozici jsou různé verze s ohledem na velikost, třídu krytí IP 67 nebo 69K, rychlost nebo rozhraní. Mohou být použity např. v manipulačních a automatických testovacích strojích, v robotických systémech nebo v automatizaci analýz. Další oblast zahrnuje aplikace, kde je kladen důraz na sledovatelnost dílů pomocí kódových štítků. Mobilní čtečky kódů dokáží číst všechny běžné čárové kódy a 2D kódy na různých pozicích ve skladech a logistice všesměrově. V závislosti na oblasti použití jsou k dispozici verze s kabelovým rozhraním pro rozhraní RS 232 nebo USB a také bezdrátové skenery s rozhraním Bluetooth. Konfigurace může být provedena pomocí konfiguračních kódů nebo softwaru.

Snímače 2D kódu0

Kamery

Vision senzory se používají např. v obalovém průmyslu a intralogistice jako řešení pro různé kontrolní úkoly založené na zpracování obrazu. Jsou to kompaktní systémy ve formátu snímače, vhodné k řešení inspekčních aplikací v pouzdře pro průmyslové prostředí. Řada IPS 200/400 je ideální pro přesné polohování do regálových pozic, čtení kódů, detekci přítomnosti, měření a počítání. Během čtení kódu DCR 200i spolehlivě identifikují 1D nebo 2D kódy. Senzory Simple Vision IVS se používají stejně snadno jako optický senzor a nabízejí vysoký výkon podobný kamerovému systému. S průmyslovými IP kamerami je možné vizuální sledování oblastí, které nejsou přístupné nebo obtížně přístupné pro obsluhu zařízení. Díky průmyslovému designu je lze používat i v náročných provozních podmínkách. Optické profilové senzory jsou navrženy tak, aby prováděly skenování, detekci dvourozměrných objektů. Krátká doba měření a detekční rozsah od 200 do 800 mm umožňují kontrolu obsahu při vysoké průchodnosti i u hlubokých nádob. Interní zpracování dat nabízí programování a rozlišování 16 různých typů objektů, čímž šetří kapacitu řízení. Složité detekční úlohy lze řešit jedním senzorem. Kompaktní pouzdro zajišťuje vysokou flexibilitu a šetří instalační prostor.

Kamery0

RFID

S RFID není nutný přímý "vizuální kontakt" mezi čtecí a zapisovací jednotkou a transpondérem. Informace z transpondéru jsou přijímány pomocí elektromagnetických vln. Díky tomu lze tyto systémy prakticky a spolehlivě používat i za těch nejnepříznivějších podmínek. U stacionárních systémů stačí pro detekci objektů blízkost ke čtečce. Tato řešení RFID nabízejí různé provozní rozsahy a díky maximální konektivitě zjednodušují integraci do stávajících systémů. RFI stacionární čtečku transpondérů lze použít pro univerzální čtecí úlohy i při různých teplotách okolí. Diskové transpondéry TFI s fixním kódem jsou vhodné pro čtečky řady RFI. Pro transpondéry ISO15693 se nabízí zařízení RFM pro čtení/zápis, která nabízejí správný rozsah pro typické aplikace. K dispozici je také zařízení ve verzi Ex. HF transpondéry s různou velikostí paměti jsou vhodné pro čtečky RFM jako samolepicí/diskové/kartové nebo vysokoteplotní transpondéry, v případě potřeby s certifikací Ex. Oblasti použití RFID jsou stejně široké jako požadavky kladené na transpondéry. Ucelený sortiment nabízí řešení pro všechny myslitelné aplikace včetně transpondérů pro bezchybné použití na kovu, vysokoteplotních transpondérů, samolepicích štítků SmartLabel nebo čipových karet.

RFID0