Menu

Pohyblivé přívody energie

Pohyblivé přívody energie - oblast napájecích zařízení nebo jejich sestav určených pro distribuci elektrické energie nebo jiných médií na mobilní stroje typu jeřábů, zavážecích strojů nebo na pohyblivé podsestavy strojů stacionárních.

Kabelové vlečkyKroužkové sběračeMotorové bubnyProudové trolejePružinové bubnyVodící řetězy

Kabelové vlečky

Aplikace a použití: Pohyblivý přívod energie od lehkého až po těžké provedení. Kabelové (případně i hadicové) vlečky jsou s pojezdem po lanku, v C-profilu různých velikostí, po kosočtvercovém profilu nebo I-profilu lze využít pro nejrůznější aplikace: jeřáby, transportní zařízení, technika životního prostředí, konstrukce speciálních strojů apod. Pojezdové profily jsou k dispozici v provedení pozink nebo nerez (programy 230 a 240) a stejně tak lze nabídnout provedení do prostředí s nebezpečím výbuchu dle směrnice ATEX. Vhodné pro vnější a vnitřní prostředí.

   Kabelové vlečky0
   Kabelové vlečky1

   Kroužkové sběrače

   Kroužkové sběrače slouží pro přenos elektrické energie a signálů ze stacionární na rotující jednotku různých strojů a zařízení jako jsou například otočné jeřáby, kruhové nádrže čističek odpadních vod, otočné stoly, balící stroje a také navíjecí bubny (jak motorové tak pružinové). Výrobní program nabízí až 100-pólový kroužkový sběrač pro speciální požadavky. Lze také vyrobit sběrače s proudovým zatížením do 1200 A pro napětí až 24 kV. Kroužkové sběrače mohou být otevřené (nezakrytované) nebo s krytem z odolného plastu nebo pozinkovaného plechu. Mimo to je možné je vybavit rotačním převodníkem na kapalinu či plyn, nebo integrovaným optickým převodníkem.

     Kroužkové sběrače0
     Kroužkové sběrače1

     Motorové bubny

     Motorové bubny se používají všude tam, kde jsou podmínky aplikace nad možnostmi pružinových bubnů. Cívka bubnů může mít navíjení do šířky nebo monospirální (1 závit = 1 vrstva kabelu). Cívka a případně bočnice bubnu jsou z žárově pozinkovaného plechu odolného vůči korozi a opotřebení. Přenos energie a dat je zajištěn standardním nebo kombinovaným kroužkovým sběračem. Vysoká životnost díky bezkontaktnímu přenosu točivého momentu - pohonný motor s magnetickou spojkou. Zvláštní kategorií jsou motorové bubny pro velké zatížení s možností dalších pohoných jednotek podle požadvků instalace Provedení motoru s magnetickou spojkou (MAG Drive) nebo frekvenčním měničem (SMART Drive). Tuková náplň převodovky na 5 let resp. 15 000 provozních hodin. Využití: portálové jeřáby nebo speciální technologie a zejména potom přístavní jeřáby.

       Motorové bubny0
       Motorové bubny1

       Proudové troleje

       Aplikace a použití: Proudové troleje se používají zejména jako hlavní napájecí prostředek pro jeřáby, regálové zakladače, nebo vybavení montážních pracovišť. Obecně se dělí na otevřené (jednopólové nebo kompaktní) a uzavřené troleje. Jednopólové troleje jsou díky své koncepci vhodné pro rovné, zakřivené i kruhové dráhy pojezdu. Kompaktní troleje potom pouze pro rovné dráhy, neboť jsou tvořeny plochým plastovým pouzdrem ve kterém jsou uloženy všechny póly. Uzavřené troleje mají uloženy několik pólů ve společném, plastovém pouzdře. Lze je využít pro přenos energie a dat pro rovné i zakřivené pojezdové dráhy. Použitelnost jednotlivých druhů (podle jejich typu) trolejí je ve vnitřním i vnějším prostředí nebo pro venkovní zařízení chráněné proti vlivům klimatu.

         Proudové troleje0
         Proudové troleje1
         Proudové troleje2

         Pružinové bubny

         Pružinové kabelové nebo hadicové bubny slouží k navíjení kabelů pro pohyblivé spotřebiče nejrůznějšího druhu. Rozsah použití zahrnuje téměř všechny stroje v oblasti zvedací a dopravní techniky – například portálové jeřáby, drapáky a magnety, zvedací a pracovní plošiny, posuvy strojů, posuvné plošiny, autojeřáby nebo čistírny odpadních vod. Samostatnou kategorií jsou kabelové nebo hadicové navíječe používané zejména v dílenských provozech pro ruční nářadí . Kabely nebo hadice tak neleží volně na zemi a snižuje se tak riziko úrazu. Hadicové navíječe lze použít pro přívod stlačeného vzduchu, vody, plynu nebo mazadla vhodné viskozity.

           Pružinové bubny0

           Vodící řetězy

           Vodící řetězy tvoří plastové články pro uložení kabelů a hadic spojující pevnou a pohyblivou část stroje nebo technologie. Při pohybu (pojezdu) se řetěz ohýbá s definovaným poloměrem a chrání mechanicky svou náplň a současně je celá sestava nuceně vedena s povoleným poloměrem ohybu. Obecně lze nabídku rozdělit na otevřené a uzavřené vodící řetězy – zjednodušeně řečeno, v otevřených vodících řetězech je viditelná jejich náplň, uzavřené řetězy jsou krytované a jejich náplň je chráněna před poškozením. Vodící řetězy se vyrábějí ve veliké škále rozměrů od vnitřní výšky 10 mm až po výšku 102 mm. Maximální vnitřní šířka může být až 546 mm , v případě hliníkových přepážek až 600 mm. Podle použitých kabelů a jejich povolenému poloměru ohybu je nutné volit odpovídající poloměr ohybu vodícího řetězu. Pro členění a rozdělení vnitřního prostoru řetězů se používají variabilní oddělovací přepážky a regálové systémy. Vodící řetězy jsou běžnou součástí jednoúčelových strojů, balících strojů nebo napájecích systémů jeřábů.

             Vodící řetězy0
             Vodící řetězy1