Menu

Robotika

Společnost Universal Robots je průkopníkem ve výrobě kobotů – kolaborativních robotů schopných té nejjemnější spolupráce s lidmi. Právě automatizace pomocí kobotů je jedním z nejlepších způsobů, jak nakopnout svoje podnikání zas o něco víc. Koboty od Universal Robots jsou navrženy pro jemnou spolupráci s lidmi. Jako takové jsou vybaveny celou řadou vlastností, díky čemuž se spolupráci s nimi nic nevyrovná. Uplatnění najdou v celé řadě aplikací napříč průmyslovým spektrem. Tradiční roboty vykonávající jednu a tu samou činnost stále dokola... tento těžkopádný přístup je už dávno za námi! Koboty od Universal Robots jsou lehké, dají se snadno přemístit a zapojit do zcela jiné části výrobního procesu. Jsou proto vítanou posilou zejména v menších a středních provozech.

Aplikační kityKobotiKoncové nástrojeMěniče nástrojů

Aplikační kity

Kity jsou připraveny pro použití s kolaborativními roboty UR přímo pro vaše potřeby. HW i SW jsou v jednom kobotickém řešení. Paletizační kit Robotiq Jednoduchost použití je definicí Paletizačního kitu Robotiq. Jen otevřete krabici a vše je již připraveno k připojení a instalaci. Dahl paletizační kit Kompaktní paletizační kit s mobilním rámem a dvěma paletovými místy. Kit je připraven pro použití s kolaborativním robotem UR10e. Vakuový koncový efektor Starter Set Tento set od Schmalz vám umožní si nakonfigurovat vlastní vakuový koncový efektor přímo pro vaše potřeby. Je připraven pro použití s UR3, UR5, UR10. DAHL dávkovací kit Jakmile je DAHL dávkovací kit nainstalován, jednoduše nastavujete aplikaci hot melt lepidla z dotykového panelu robota UR. Robotiq Dokončovací kit Hardware i software vše v jednom kobotickém řešení. Veškeré kity Robotiq obsahují vítězně oceněný Finishing Copilot software. Vision & Handling Set 3D-R Vision & Handling Set 3D-R je kompletní řešení pro komplexní úkoly automatizace bin picking. Jedná se o uchopovací systém speciálně vyvinutý pro bin picking obsahující 3D kamerový systém a příslušný software.

   Aplikační kity0

   Koboti

   Rodina kobotů UR obsahuje pět modelů robotů pro spolupráci s nosnostmi 3, 5, 12.5, 16 a 20kg umožňujících realizovat širokou škálu aplikací a přináší inovátorům připraveným na budoucnost nástroje pro spolupráci, uživatelské prostředí orientované na člověka a ekosystém pro každou aplikaci. S volností v šesti osách, výjimečnou flexibilitou a neuvěřitelnou jednoduchostí integrace i do stávajících pracovišť jsou koboti UR připravení vykonat ještě více nejrůznějších úkonů. Malý, ale výkonný kobot UR3e je určený pro umístění na pracovním stole a dokáže snadno vykonávat nenáročné montážní práce a úkoly vyžadující vysokou přesnost. Prostřední nejoblíbenější zástupce naší řady UR5e, je ideální pro automatizaci lehkých výrobních procesů a představuje ideální kompromis mezi velikostí a výkonem. UR16e unese až 16kg manipulační zátěže, což ho spolu s malým půdorysem dělá ideálním řešením například pro obsluhu strojů, manipulaci s materiálem, balení, nebo utahování šroubů a matic. UR10e je největší z rodiny e-Series. Je určen pro těžší procesy, kde je důležitá přesnost a spolehlivost. UR20 s dosahem 1750 mm a nosností 20 kg je konstruován pro vyšší zatížení a rychlosti, to vše v systému s malými rozměry a nízkou hmotností pro optimální všestrannost ve stávajících výrobních prostorách.

   Koboti0
   Koboti1
   Koboti2

   Koncové nástroje

   Koncové nástroje jsou kompatibilní s kolaborativními roboty UR a ideální pro manipulaci v různých oblastech průmyslu. Zaručují spolehlivost v náročných výrobních podmínkách. Vakuový plošný uchopovač FXCB Vakuový plošný uchopovač FXCB společnosti SCHMALZ s integrovaným pneumatickým generátorem vakua je kompatibilní s roboty UR a je ideální pro manipulaci v oblastech intra-ligistiky. EPick Tyto vakuové grippery společnosti Robotiq jsou ideální pro manipulaci rovných i nerovných výrobků vyrobených z různorodých materiálů jako například papírová lepenka, kov nebo plasty. Robotický set SLG Ultra lehký uchopovač SLG je individuálně konfigurovatelný a přizpůsobitelný pro použití v sektoru balení a logistiky. Hand-E Ideální pro precizní montážní úlohy. Jeho kompaktní konstrukce zaručuje spolehlivost v náročných výrobních podmínkách. Manipulační set SGM-SV SGM-SV manipulační set společnosti Schmalz je ideální pro manipulaci feromagnetických komponent. Ať je to perforovaná destička, složitý laserem řezaný díl, deska s dírami a výřezy SGM-SV ukazuje svou sílu. Bin-Picker SBPG SBPG je ready-to-connect vakuový gripper pro automatické vyjímání výrobků z boxů s chaotickým nebo rovnaným uložením.

     Koncové nástroje0

     Měniče nástrojů

     Měnič nástrojů je zařízení, které je upevněno na zápěstí robota a umožňuje robotické buňce vyměnit jeden nástroj za druhý. To znamená, že můžete mít několik nástrojů na jednom pracovišti pro dokončení konkrétní sady úkolů. Pokud například operace vyžaduje montáž, testování a manipulaci s materiálem, může měnič nástrojů vzít každý nástroj jednotlivě a měnit je jeden po druhém, aby splnil požadované úkoly. Kdy potřebujete měnič nástrojů? Robotický měnič nástrojů je užitečné zařízení, když máte pouze jednu robotickou stanici pro provádění různých procesů. Nový standard pro robotickou výměnu nástrojů. Patentovaný design a funkčnost SMARTSHIFT poskytuje nový standard pro výměnu nástrojů v robotickém průmyslu. Díky univerzální kompatibilitě, nízké hmotnosti a snadnému připojení lze SMARTSHIFT integrovat s téměř všemi lehkými průmyslovými a kolaborativními roboty a nástroji.

     Měniče nástrojů0