Menu

Rozváděčové kanály

Rozváděčové kanály IBOCO se vyznačují výbornou funkčností. Jsou určeny pro uložení vodičů a kabeláže v rozváděči. Snadnou montáží a jsou ideální pro jakykoliv typ silového nebo řídícího rozváděče. Spolehlivost a trvanlivost těchto produktů je garantována velmi přísným výběrem surovin a přísnými kontrolami zpracování

Bezhalogenové kanály UNEX dle normy EN45545

Bezhalodenové rozváděčové kanály od firmy UNEX mají jednoznačné certifikování dle evropské normy EN 45545 která stanovuje požadavky na požární bezpečnost elektrických zařízení drážních vozidel, včetně zařízení trolejbusů, autobusů. Povinnost aplikovat požadavky na požární bezpečnost drážních vozidel vyplývá z ustanovení článku 42.10.2 Nařízení Komise EU č. 1302/2014EU – TSI LOC & PAS

   Bezhalogenové kanály UNEX dle normy EN455450

   Ohebné samolepící kanály

   Ohebné zamolepící kanály jsou pro všechny aplikace, kde nechcete nebo nemůžete vrtat otvory pro připevnění. Pro instalace na dveřích rozváděče. Pro přechody na boky rozváděče. Pro rozvody po zakřivených plochách. K dispozici jsou ve čtyřech rozměrech s lepící páskou. Vzhledem k pružnosti materiálu je možno snadno přidávat nebo ubírat jednotlivé vodiče z kabelového svazku uvnitř kanálu.

   Ohebné samolepící kanály0

   Rozváděčové kanály s širokou perforací

   Tento kanál je velice vhodný pro ukládání kabelů vetších rozmerů zejména v rozváděčových skříních. Díky silné stěně a silnému dnu má tento kanál výbornou odolnost proti namáhaní a ohýbání (deformacím) váhou kabeláže větších rozměrů. K dispozici jsou různé výšky bočnich kanálů pro optimalizace elektroinstalace v rozváděči.

   Rozváděčové kanály s širokou perforací0

   Rozváděčové kanály s úzkou perforací

   Tento kanál je ideální pro nižší průřezy vodiču, které se používají zejména v řídících rozváděčích. Přestože se bočnice skládají z užších lamel je kanál díky své masívní konstrukci dna a ideálnímu poměru mezi výškou bočnice a lamely velice pevný a stabilní. Tato vysoká pevnost umožnuje jeho montáž dokonce i na výložníky a konzole. Je vyroben z materiálu s elasticitou vyšší než 3000 Npa, což umožňuje během práce opakované vyhnutí lamely a to i při nízkých teplotách bez toho, aby došlo k jejímu zlomení.

   Rozváděčové kanály s úzkou perforací0

   Svazkovací spirály

   Robusní, snadno použitelné, poskytují mechanickou ochranu pro kabelové svazky. Zustávají stále ohebné, ale pritom jimi opletené vodiče jsou pevně drženy. Snadno se odstraňují a dají se opětovne použít. Požívají se pro rychlé a ekonomické svazkování vodičů pro ohebné přechody na dveře rozváděče.

   Svazkovací spirály0

   Upevňovací nýty a nářadí

   Svělé izolační vlastnosti spojení kanálu s kovovou plochou – vnitřek kanálu není vodivě spojen s kostrou což znemožňuje případné zkraty při průrazu izolace vodiče. A navíc elastická hlava nýtu tlumí vibrace.

     Upevňovací nýty a nářadí0