Menu

Signální zařízení

Spektrum elektrotechnických produktů určených k optické nebo akustické indikaci nouzových nebo havarijních stavů.

Akustická signální zařízení

Akustická signální zařízení – výrobky, které svým zvukem (tónem) upozorňují na výjimečné situace, hrozící nebezpečí nebo indikují případné další provozní stavy. Motorové sirény – zdroj akustického signálu typu táhlého ječivého tónu vytvářeného otáčením turbínky poháněné elektromotorem. Podle provedení je hřídel elektromotoru orientována horizontálně (provedení CELERE) nebo vertikálně (CELEREST). Výhodou těchto sirén je provoz na oba druhy napětí. Doba trvalého provozu je omezena na 1 minutu. Elektronické sirény – signální zařízení, které vytváří tóny pomocí modulátoru a reprodukuje je přes vestavěný zesilovač. Elektronické sirény řady SE mají nastavitelných 5 nebo 32 různých tónů pomocí přepínače DIP-SWITCH. Případně lze volit 5 tónů dálkově, pomocí zapojení. Výhodou je trvalá doba provozu a menší energetické nároky. Houkačky – akustická zařízení pracující na bázi chvění membrány. Výsledkem je charakteristický hluboký tón. Houkačky jsou vyráběny v několika provedeních na všechny druhy a velikosti napětí. Nejvíce používané jsou řady SEM a MICROSAI. Alternativně lze dodat řadu MICROSAI s cyklovačem (varianta SI). Dalšími akustickými prvky jsou zvonky ve 2 velikostech a indikátory BIP do panelu nebo dveří rozváděče.

Akustická signální zařízení0
Akustická signální zařízení1
Akustická signální zařízení2

MLine - variabilní sestavy

MLine – nová a jedinečná modulární sestava vyvinutá firmou SIRENA umožňující vytvoření zákaznického produktu „ušitého“ téměř pro každou aplikaci. Každý prvek sestavy MLine byl vyprojektován pro použití jednoduchého „snap-on“ upevnění pro snadnou a bezpečnou instalaci v nejrůznějších montážních podmínkách. Optické moduly - ploché multifunkční LED signální svítidlo bylo vytvořeno k pokrytí nejvíce poptávaných aplikací. Díky vyvinuté víceúrovňové technologii je možné u modulu XLF S volit pomocí zapojení ze tří samostatných světelných výstražných režimů (trvalý svit, přerušovaný svit, stroboskopický efekt). Ekonomická verze JUNIOR má pouze trvalý svit. Akustické moduly - multifunkční elektronická siréna zajišťuje dostatečně vysokou hlasitost až 105 dB, varianta MAX potom až 115 dB. Díky vyvinuté víceúrovňové technologii je možné volit pomocí zapojení ze dvou samostatných výstražných tónů. Celkový počet tónů je 64 rozdělených do dvou skupin po 32 tónech a nastavitelných přepínači („A“ + „B“) typu dip-switch. Verze JUNIOR má pouze 16 tónů a nižší hlasitost. Kombinované moduly - multifunkční elektronická siréna odpovídající normě EN54-3 zajišťuje dostatečně vysokou hlasitost až 105 dB, verze MAX potom až 115 dB. Celkový počet tónů je 64, rozdělených do dvou skupin po 32 tónech nastavitelných přepínači typu dip-switch + multifunkční LED optický modul. Celou nabídku doplňuje montážní a instalační základna.

MLine - variabilní sestavy0
MLine - variabilní sestavy1
MLine - variabilní sestavy2
MLine - variabilní sestavy3

Optická signální zařízení

Optická signální zařízení – výrobky, které svým svitem vizuálně upozorňují na výjimečné situace, hrozící nebezpečí nebo indikují případné další provozní stavy. Blikající majáky – signální svítidla s barevným krytem (možnost 6ti barev) a různými zdroji světla. Obecně lze lze použít vláknovou (i halogenovou) žárovku nebo LED diody. Základní použití je u zařízení, které při své činnosti nebo pohybu upozorňují obsluhu a okolí. Rotační majáky – signální svítidla s barevným krytem (možnost 6ti barev) a různými zdroji světla - vláknová i halogenová žárovka nebo LED diody s možností rotačního efektu pomocí postupného rozsvěcení sloupce diod. Vhodné použití je u zařízení, které při své činnosti nebo pohybu upozorňují výrazným způsobem (zejména provedení s halogenovými žárovkami) obsluhu a okolí. U provedení s LED diodami odpadá potom mechanické opotřebení chodu parabolického stínítka. Zábleskové majáky – signální svítidla s barevným krytem (možnost 6ti barev) a různými zdroji světla. Lze volit jako světelný zdroj xenonovou výbojku nebo LED diody, které vytvářejí efekt záblesku a to i několikanásobného nebo s náhodnou sekvencí. Aplikace: nebezpečné provozy nebo technologie vyžadující rychlou reakci obsluhy. Vybrané zařízení mohou být vícebarevná, vybavená RGB LED diodami.

Optická signální zařízení0
Optická signální zařízení1

Signální sloupky

Signální sloupky – vícenásobná svítidla s různými barvami pro signalizaci např. jednotlivých činností nebo stavů strojů či technologie. Signální sloupky lze dělit na pevné sestavy (řada EOS a doporučení pro řadu ELYPS) a modulární (řady TWS). Řada EOS je dodávána v několika variantách s možností doplnění optické sestavy o akustický indikátor. Řada TWS - vhodná k upozornění obsluhy pracovních strojů. S jejími optickými moduly (žárovkové - trvalý nebo přerušovaný svit; LED - trvalý nebo variabilní režim svitu s různými druhy stínítek a světelným výkonem nebo verzí RGA; zábleskové s xenonovou výbojkou) lze libovolně vytvářet sestavy s maximálně 5 stupni v jednom směru. Řada ELYPS - optické moduly s LED diodami v 6 barvách, provedení s trvalým nebo přerušovaným svitem (alternativně může cyklovač obsahovat základna sloupku), s různým světelným výkonem. Akustický modul je dvoukanálový s možností přepínání mezi 2 tóny pomocí zapojení. Řada EOS - vícenásobné signalizační prvky pro signalizaci např. jednotlivých činností nebo stavů strojů či technologie. Sloupky EOS jsou dodávány v sestaveném stavu (obvykle 2-3 optické moduly + případně modul akustický), s trvalým/nepřerušovaným svitem. Celkový počet barev optických modulů je 5 a nabízen je také modul RGB. Akustické moduly jsou k dispozici ve 2 provedeních lišících se hlasitostí a zdrojem akustického signálu. Aktuální provedení EOS I4.0 tvořené RGB optickým modulem + akustickým modulem umožňuje aktivovat příslušnou funkci dle hodnoty napětí (cca 2-10 VDC) na jeho analogovém vstupu.

Signální sloupky0
Signální sloupky1
Signální sloupky2
Signální sloupky3

TLine - semafory

Semafory TLine charakterizuje Inovativní design s využitím standardních prvků řady MLINE (pro požadované 2 nebo 3 signální pozice). Vysoká viditelnost díky provedení optických modulů ve verzi DIRECTIONAL. Možnost dodávky hotových sestav semaforů (2 nebo 3 optické moduly XLF) nebo samostatných základen (2 nebo 3 pozice) pro umístění prakticky libovolných optických a akustických signálních prvků MLINE. Příslušenství: otočný kovový držák, tyčový držák v různých délkách + montážní adaptér, stínítko („kšilt“) optických modulů. Typické aplikace: automyčky, podzemní parkoviště, parkovací domy, aj.

TLine - semafory0
TLine - semafory1