Menu

Kontrola pohybu

V této sekci naleznete různé typy senzorů neelektrických veličin, které mohou sloužit ke snímání polohy, otáček, náklonu délky apod. Tyto neelektrické veličiny převádějí na elektrické signály (pulsy, napětí, proud) a mohou být přenášeny pomocí interface (EtherCAT, Profibus, SSI, CANbus adt.). Do této kategorie patří zejména tyto senzory: Absolutní enkodéry Inkrementální enkodéry Lineární snímání posunu Náklonoměry Ovládání – joysticky Přesné kruhové potenciometry Snímače délky lana Snímače úhlu Ostatní senzory: Kabelové bubny se snímáním délky a úhlu Pedálové snímače Senzory větru Vačkové snímače Analogové ukazatele provozních signálů Přístroje pro nastavování žádaných hodnot80 znaků

Eltra

Italská společnost ELTRA se zabývá výrobou senzorů pro automatizované systémy již od roku 1985. Její nabídka obsahuje na 5 000 položek a dodává kolem 120 000 výrobků každý rok. Společnost se zaměřuje na flexibilitu a je schopna výrobky přizpůsobit specifickým požadavkům zákazníka.

Společnost ELTRA nabízí širokou škálu katalogových výrobků. Jsou to absolutní i inkrementální rotační snímače polohy, absolutní i inkrementální lineární systémy, absolutní i inkrementální magnetické snímače polohy, kolečkové ovladače. Výrobky jsou nabízeny včetně provedení do prostředí s nebezpečím výbuchu. Dodávaná zařízení mohou být dodávána včetně rozhraní Field-Bus, různého příslušenství atd. Společnost je schopna dodat i zařízení na zakázku přesně dle specifikace zákazníka.