Menu

Průmyslové ovladače a spínače

Tato skupina zahrnuje zařízení sloužících k ovládání strojů a mechanizmů ze strany jejich obsluhy a zařízení sloužících ke spojení nebo rozpojení elektrického obvodu v závislosti na principu nebo provedení.

Pizzato elettrica

Italská firma Pizzato Elettrica byla založena v roce 1984. Je to dynamická, tržně orientovaná firma, která vytváří nová řešení pro uspokojení veškerých požadavků a přání svých zákazníků. 100% produkce pochází z moderního výrobního závodu v městě Marostica.

Výrobky firmy jsou certifikovány v souladu s mezinárodními normami a nabídkové portfolio zahrnuje polohové, nožní a bezpečnostní spínače a moduly, spínače na magnetické nebo RFID bázi nebo ovládací prvky EROUND typu tlačítek, přepínačů, potenciometrů, včetně signálních kontrolek.

Vysoké úrovně zpracování a spolehlivosti všech druhů zboží využívají zákazníci z řad výrobců výtahů, manipulační techniky, dřevo,- a kovoobráběcích strojů nebo třeba zahradní techniky.

Ravioli

Nejpoužívanějším prvkem z oblasti ovládání jeřábů jsou závěsné ovladače. Jejich výrobce, italská firma RAVIOLI S.p.A. nabízí jedno,- i dvouřadá provedení pod označením LADY a STILO. Ovladače jsou určeny pouze pro ovládání pomocných obvodů. Zákazník si může zvolit jedno,- a dvoustupňová pojezdová tlačítka s výrazným mechanickým rozlišením sepnutí jednotlivých stupňů a množstvím dalších ovládacích prvků jako jsou např. tlačítko nouzového vypnutí, přepínače, kontrolky a mnohé další. Spolehlivost, provozní bezpečnost (dvojitá izolace) a současný design jsou samozřejmostí.

Dalším důležitým prvkem z nabídky firmy RAVIOLI jsou vřetenové koncové spínače FCN a FCR používané pro omezení horní a dolní meze zdvihu. Základní rozsah převodového poměru je 1:25 až 1:400. Pro speciální aplikace je možné dodat doplňkové příslušenství: flexibilní nebo oboustrannou hřídel, nestandardní ovládací vačky, vestavbu potenciometru nebo enkodéru. Jednoduché nastavení vaček vřetenových koncových spínačů ulehčuje určení spínacího bodu při montáži a nastavení zdvihacího zařízení. Křížové ovladače MC a MW a ovládací pulty COMPACT jsou voleny pro složitější nebo vícestupňové pohyby. Kompletní zařízení je obvykle specifikováno podle přání zákazníka a jeho konkrétních požadavků. Masívní provedení a vysoký stupeň krytí (IP65) ovládacích pultů pozitivně přispívají k dlouhé životnosti celého zařízení.

Posledním výrobkem pro jeřábovou oblast, které chceme na tomto místě představit jsou kroužkové sběrače. Rozsah přenášeného proudu je v rozmezí 20 až 50 A, sběrací kartáče je možné volit jako uhlíkové nebo jednodušší listové ze speciální slitiny. Pro použití u venkovních věžových jeřábů je dodávána řada PMS s krytím IP55. Na přání lze doplnit kroužkové sběrače kroužky pro přenos datových signálů nebo vytvořit kombinaci přenášející současně elektrický proud a tekutá nebo plynná média. V nabídce naleznete také kroužkové sběrače dle směrnice ATEX, určené pro použití v prostředích s nebezpečím výbuchu.

Druhou částí nabídky jsou zařízení pro manipulační a úklidovou techniku – nízko- a vysokozdvižné vozíky, zametací a čistící stroje a podobně. Do této oblasti spadá nabídka výkonových TWIN konektorů s proudovým zatížením 80, 160 a 320 A. Všechny konektory jsou vybaveny kódovacím kolíkem s uvedením příslušného napětí trakční baterie (až 96 VDC). Zvláštní skupinu tvoří konektory se systémen Air-tech

Jay electronique

S.T.Z.

S.T.Z. s.r.l. je italská společnost která se od roku 1976 specializuje na výrobu a distribuci elektrických zařízení pro jeřáby a manipulační techniku. Firma nabízí na českém trhu především jeřábové koncové spínače v různých modelech, které uspokojí každý požadavek. Jejich výhodou je mechanická odolnost a životnost.

Hlavním cílem je kvalita a spokojenost zákazníka, který si koncové spínače STZ zvolí pro svůj jeřáb nebo zdvihací zařízení.